Karyera Mərkəzinin məlumat sessiyası
Sentyabrın 19-da UFAZ Karyera Mərkəzinin (CEF) koordinatoru Sevda İsmayılova müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan 3-cü kurs tələbələrinin ilə maraqlı görüş keçirib.
O, karyera yolunu planlaşdırarkən fəal olmağın vacibliyini vurğulayıb və tələbələri öz bacarıqları, maraqları və məqsədləri üzərində düşünməyə çağırıb. Görüşdə tələbələrlə iş axtarışı strategiyaları ilə bağlı müzakirələr olub və onlara effektiv rezyume hazırlamaq, iş bazarında naviqasiya ilə bağlı praktiki məsləhətlər verilib. Həm şəxsi, həm də onlayn şəkildə peşəkar münasibətlərin qurulmasının vacibliyini vurğulanlıb.
Bundan əlavə, Sevda İsmayılova tələbələri öz bacarıqlarını artırmaq və dəyərli təcrübə qazanmaq üçün təcrübə proqramları, könüllülük imkanları və digər təcrübə öyrənmə imkanlarını araşdırmağa çağırıb. O, həmçinin universitetin Karyera Mərkəzində mövcud olan müxtəlif resurslara, o cümlədən karyera məsləhətləri, əmək sərgisi və məzun şəbəkələri haqqında məlumat verdi ki, bunların hamısı tələbələrə karyera yolunda dəstək olmaq üçün nəzərdə tutulub.

UFAZ Career Center (CEF)
On September 19, UFAZ Career Center (CEF) Coordinator Sevda Ismayilova had an insightful meeting with a diverse group of 3rd year students.
She emphasized the importance of being proactive in planning one's career path and urged students to reflect on their skills, interests, and goals. One of the highlights of the presentation was the discussion on resume building and job search strategies. Sevda provided practical tips on crafting effective resumes, creating an impressive online presence, and navigating the job market. Her insights into networking, both in person and online, were particularly valuable, as she stressed the significance of building professional relationships.
Furthermore, Sevda encouraged students to explore internships, volunteer opportunities, and other experiential learning opportunities to enhance their skill sets and gain valuable experience. She also shed light on the various resources available at the university's Career Center, including career counseling, job fairs, and alumni networks, all designed to support students in their career journeys.