UFAZ tələbələri üçün növbəti dəfə ödənişsiz olaraq “DELF” imtahanları təşkil olunub
UFAZ tələbələri üçün növbəti dəfə ödənişsiz olaraq “DELF” imtahanları təşkil olunub. Azərbaycan-Fransız Universitetinin 4-cü kurs tələbələri imtahanda iştirak ediblər. Məlumat üçün bildirək ki, tədris ili müddətində UFAZ Karyera Mərkəzi tərəfindən UFAZ-da ödənişsiz DELF imtahanına hazırlıq dərsləri keçirilib. Nəticədə, iştirakçılar B1, B2 dil biliyi səviyyələrinə çatdırılıblar. Onlardan bir qismi fransız dil biliyi tələbi irəli sürən “TotalEnergies E&P Beynəlxalq Təqaüd Proqramı” təqaüd proqramının qalibi olublar. Bununla da, Fransanın müxtəlif universitetlərində pulsuz təhsil almaq şansı qazanıblar.
Qeyd edək ki, DELF əcnəbilər üçün nəzərdə tutulan imtahandır və iştirakçıların Dillər üçün Ümumi Avropa İstinad Çərçivəsinin (CEFR) ilk dörd səviyyəsinə uyğun olaraq fransız dili biliyini müəyyən etmək üçün keçirilir.

"DELF" exams have been organized again for UFAZ students free of charge
"DELF" exams have been organized again for UFAZ students free of charge. The 4th year students of French-Azerbaijani University participated in the exam. For information, in the first semester of the academic year, UFAZ Career Center has organized unpaid DELF examination preparation classes at UFAZ. As a result, the participants acquired B1 and B2 language skills. Some of them become the winners of the French language training program "TotalEnergies E&P International Scholarship Program." This scholarship allows them to study at various universities in France without any fees.
It should be noted that the DELF is a diploma of French-language abilities for non-native speakers of French and is taken to verify the participant's knowledge of the French language according to the first four levels of the Common European Framework of Reference for Languages (CEFR).