UFAZ Beynəlxalq Konfransı 2025 Uğurla Başa Çatdı!
ADNSU və UFAZ-ın təşkilatçılığı, "SOCAR Polymer"in sponsorluğu ilə 3-5 iyun tarixlərində keçirilən, kimya, proses və material elmlərinə həsr olunmuş UFAZ Beynəlxalq Konfransı 2025 uğurla başa çatdı. Üç günlük marafon Sinqapur, Hindistan, İtaliya, Almaniya, Fransa, Yaponiya və Azərbaycandan olan tanınmış elm adamlarını, tədqiqatçıları, eyni zamanda təhsil işçiləri və tələbələri bir araya gətirdi.
Tədbirin ilk günündə 3 əsas natiqin və 10 spikerin elmi tədqiqat nəticələri ilə bağlı təqdimatı baş tutdu. Böyük diqqət toplayan çıxışların hər biri sual-cavab sessiyası ilə müşayiət olundu. Hörmətli qonaqlar üçün UFAZ-ın Musiqi Klubu tərəfindən konsert proqramı təqdim olundu.
Konfransın ikinci günündə 4 əsas natiq və 10 spiker akademik sahə ilə sənaye arasında körpü rolunu oynayan kimya elminə dair çıxışlar etdilər. Professor və dəvət olunmuş qonaqların çıxışlarının ardınca gənc tədqiqatçıların öz layihələrini təqdim etdiyi poster sessiyası keçirildi.
Tədbirin sonuncu günündə daha 4 əsas natiq və 6 spiker qlobal məsələlər ətrafında təqdimat edib auditoriyadan gələn sualları cavablandırdılar. Konfransın əsas hissəsi ilə paralel olaraq SOCAR Polymer, Holcim, bp kimi sənaye rəsmiləri və əsas spikerlərin iştirakı ilə panel diskussiyası keçirildi.
İyunun 5-də bütün çıxışlar tamamlandıqdan sonra konfransın bağlanış mərasimi baş tutdu. Strasburq Universitetinin professoru Kristof Serra tədbirin uğurla həyata keçirildiyini vurğulayaraq qonaqlara, iştirakçılara və təşkilatçılara təşəkkür etdi. Daha sonra elmi təqdimatı ilə fərqlənən spikerlər və poster təqdimatçılarına sertifikatlar təqdim olundu. Konfrans müddətində aktiv şəkildə çalışan könüllülərə də sertifikatlar verildi.

International UFAZ Conference 2025 Successfully Concluded!
Organized by ASOIU and UFAZ, and sponsored by SOCAR Polymer, the UFAZ International Conference 2025, dedicated to chemistry, process, and materials science, was held from June 3 to 5 and has now come to a successful close. The three-day event brought together renowned scientists, researchers, educators, and students from Singapore, India, Italy, Germany, France, Japan, and Azerbaijan.
On the first day, three keynote speakers and ten presenters shared the results of their scientific research. Each talk attracted significant attention and was followed by a Q&A session. A musical performance was also presented by the UFAZ Music Club for the distinguished guests.
The second day featured four keynote speakers and ten presenters, who delivered talks on the role of chemistry in bridging academia and industry. Following the lectures by professors and invited guests, a poster session was held where young researchers presented their projects.
On the final day, four more keynote speakers and six presenters gave talks focused on global challenges and answered questions from the audience. Alongside the main sessions, a panel discussion was held with representatives from SOCAR Polymer, Holcim, and bp, as well as the keynote speakers.
After all presentations concluded on June 5, the conference’s closing ceremony took place. Professor Christophe Serra from the University of Strasbourg highlighted the successful execution of the event and expressed gratitude to the guests, participants, and organizers. Certificates were awarded to standout speakers and poster presenters, as well as to the volunteers who actively supported the event.