Məzunumuz DP təqaüdü qazanıb
UFAZ-ın magistratura məzunu Səkinə Məmmədova "2019-2023 Dövlət Proqramı" təqaüdçüsü adını qazanaraq Strasburq Universtitetinin Charles Sadron İnstitutunda Kimya üzrə doktorantura təhsilinə başlayır.
Səkinə 2022-ci ildə UFAZ-ın Fiziki Kimya və Kimya mühəndisliyi üzrə magistr məzunudur. Təshilini başa vurduqdan sonra o UFAZ-da Kimya üzrə Laborant kimi çalışıb. Onun doktorant kimi tədqiqat mövzusu « Diqanostik tətbiqlər üçün xərçəng hədəfləyən nano-hissəciklərin hidrofilik modifikasiyası » adlanır və xərçəng xəstəliyi ilə mübarizə sahəsinə aiddir.
Səkinə Strasburq Universitetinin professoru Doktor Delfine Chang-Seng və UFAZ-ın tədqiqat üzrə eksperti və kimya proqramları üzrə koordinatoru, Strasburq Universitetinin professoru Christophe Serranın elmi rəhbərliyi altında çalışacaq.

Our Alumni won State Program Scholarship
Sakina Mammadova, UFAZ Alumni, won the 2019-2023 State Program Scholarship and will be pursuing her PhD studies in Chemistry at the Charles Sadron Institute of the University of Strasbourg.
Sakina graduated from UFAZ in 2022 with a master's degree in Physical Chemistry and Chemical Engineering. After completing her studies, she worked as a Chemistry Laboratory Assistant at UFAZ. Her PhD research topic is about " Hydrophilic and Tumor targeting – Covalently modified upconversion nano-particles for diagnostic applications" and is related to the field of cancer control. Sakina will be working under the scientific supervision of Professor Dr. Delfine Chang-Seng of the University of Strasbourg and Unistra Professor as well as Research Expert and Chemistry Program Coordinator of UFAZ, Christophe Serra.