Dekabrın 13-də Azərbaycan-Fransız Universiteti (UFAZ) magistratura proqramlarına müraciət etmək istəyən tələbələr üçün açıq qapı günü təşkil edib. Tədbirdə tələbələrin və UFAZ-da təhsil almaq istəyən namizədlərin iştirakı ilə UFAZ-ın akademik imkanları və tədqiqat infrastrukturu haqqında ətraflı məlumat təqdim edilib.
Tədbir UFAZ-ın İcraçı direktoru vəzifəsini icra edən Lətifə Nəsibova və UFAZ koordinatoru Jan-Mark Planeks iştirakçıları salamlaması ilə başlayıb. Ardınca universitetin ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə meneceri Xülya Sabirlinin təqdim etdiyi magistratura proqramları haqqında tədqiqar edilib.
Ardınca, UFAZ-ın magistratura proqramlarının koordinatorları akademik proqramlar haqqında ətraflı təqdimarla çıxış ediblər. Yer elmləri və Su resurslarının idarə edilməsi üzrə magistratura proqramlarının koordinatoru Damien Lemarşan və Kimya mühəndisliyi üzrə magistratura proqramının koordinatoru Kristof Serra bu proqramların təqdim etdiyi imkanlar haqqında ətraflı məlumat veriblər.
UFAZ-ın magistratura tələbəsi Gülbəniz Şükürova öz tələbəlik təcrübələrini, universitet həyatı və məzun olduqdan sonrakı karyera perspektivləri barədə planlarını və təcrübələrini iştirakçılarla bölüşüb.
Tədbir interaktiv sual-cavab sessiyası ilə yekunlaşıb. Magistratura proqramlarının koordinatorları, eləcə də tədris departamentinin müdir müavini Səmra Şiriyeva iştirakçıların suallarını cavablandırıblar.
Açıq qapı günü UFAZ-ın innovativ təhsil proqramları və dünya səviyyəli tədqiqat infrastrukturu haqqında məlumat əldə etmək istəyən tələbələr üçün dəyərli bir imkan rolunu oynayıb.

Open Door Day Held at UFAZ to Showcase Master’s Programs
On December 13, 2024, French-Azerbaijani University (UFAZ) hosted an Open Door Day for prospective master's program students. The event, attended by students, and potential candidates aimed to provide a comprehensive overview of the academic opportunities and research facilities at UFAZ.
The event began with welcome speeches by Latifa Nasibova, UFAZ Acting Executive Director and Jean-Marc Planeix, UFAZ Coordinator. These were followed by an engaging presentation on UFAZ's master’s programs delivered by Khulya Sabirli, the university’s PR Manager.
Specialized insights into the academic curriculum were shared by the coordinators of UFAZ’s master’s programs. Damien Lemarchand, Coordinator of the Geosciences and Water Resources Management Master’s Programs, and Christophe Serra, Coordinator of the Chemical Engineering Master’s Program, provided an in-depth look at the opportunities these programs offer.
Adding a personal touch, UFAZ master student Gulbeniz Shukurova shared their experiences as students, giving attendees a glimpse into life at the university and the career prospects after graduation.
The event concluded with an interactive question-and-answer session. Program coordinators, as well as Samra Shiriyeva, Deputy head of the education department answered the questions.
The Open Door Day was a valuable opportunity for prospective students to gain insight into UFAZ’s innovative educational programs and world-class research facilities.