Birinci kurs tələbələri ilə Tanışlıq Günü
Sentyabrın 13-də Azərbaycan-Fransız Universitetində bu il qəbul olmuş tələbələrlə Tanışlıq Günü keçirilib.
ADNSU-nun rektor əvəzi dosent Vazeh Əskərov tələbələri UFAZ-a qəbul olmaları münasibəti təbrik edib və onlara uğurlar arzulayıb. O, tələbələri fəal olmağa, müxtəlif layihələrdə və tələbə klublarında iştirak etməyə, universitetin yaratdığı fürsətlərdən maksimum yararlanmağa dəvət edib. Vazeh Əksərov tələbələri həm də vətənpərvər olmağa səsləyib.
UFAZ-ın baş katibi Elizaveta Bydanova UFAZ-ın ADNSU və Strasburq universitetləri tərəfindən birgə idarə olunduğunu qeyd edib. Strasburq universitetinin tələbələrə verdiyi üstünlüklər barədə məlumat verib. Strasburq universiteti adından UFAZ-ın Kimya mühəndisliyi master proqramı üzrə koordinatoru və tədqiqat üzrə ekspert, professor Christophe Serra tələbələrə ən xoş arzularını çatdırıb.
Tədris departamentinin müdir müavini Səmra Şiriyeva və tələbələrlə iş üzrə mütəxəssisi Gülarə Abdunova UFAZ-dakı tədris prosesi, daxili qaydalar, müəllim heyəti, paraktiki və nəzəri dərslər, laboratoriyalardan istifadə, qiymətləndirmə və imtahanlar barədə ətraflı məlumat verib.
Daha sonra müxtəlif ixtisas üzrə koordinatorlar tədris proqramları barədə tələbələri məlumatlandırıblar.
Yekunda UFAZ Tələbə Şurasının üzvləri universitetdəki tələbə klubları, müxtəlif dərnəklər və tədbirlər barədə yeni qəbul olmuş tələbələrə məlumat veriblər. Bildirlib ki, UFAZ-ın yuxarı kurs tələbələrindən hər yeni tələbəyə kurator təyin olunacaq. Kuratorlar yeni gələnlərin universitetlə daha tez tanış olması üçün onlara birinci kursda bələdçilik edəcək və rastlaşdıqları çətinliklərin daha tez həll olmasına yardım edəcək.
UFAZ-a 2023-2024-cü tədris ilində 160 nəfər bakalavr pilləsinə qəbul olub. Onlardan 60 nəfər Kompüter elmləri, 40 nəfər Kimya mühəndisliyi, 30 nəfər Neft və qaz mühəndisliyi, 30 nəfər isə Geologiya və Geofizika mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alacaq.

Orientation Day at UFAZ
On September 13, the French-Azerbaijani University (UFAZ) hosted an Orientation Day with bachelor students admitted to UFAZ for the 2023/2024 academic year.
Welcoming the participants, ASOIU Acting Rector, Associate Prof. Vazeh Asgarov congratulated them on becoming UFAZ students and wished them luck. He invited them to be active and benefit from the opportunities university provides.
UFAZ Secretary General Elizaveta Bydanova noted that UFAZ is jointly managed by ASOIU and the University of Strasbourg. She informed students about the advantages that the University of Strasbourg provides for students. On behalf of the University of Strasbourg, Professor Christophe Serra, Research Expert and Coordinator of the Chemical Engineering Master's Program of UFAZ, conveyed his best wishes to the students.
Deputy Head of the Education Department Samra Shiriyeva and Student Affair Specialist Gulara Abdunova, provided comprehensive information about the teaching process, internal rules, faculty, practical and theoretical courses, usage of laboratories, evaluation and exams at UFAZ.
Later, the coordinators of various specialties informed the students about the educational programs.
In the end, the members of the UFAZ Student Council informed the newly admitted students about student clubs, various associations and events that take place at the university. A curator will be assigned to each newly enrolled student from the senior students of UFAZ. The curators will guide the newcomers in their first year to get to know the university, and help them to solve the challenges they encounter faster, thus to adapt faster.
In the 2023-2024 academic year, 160 people were admitted to the bachelor's degree programs of UFAZ. 60 of them will study Computer Science, 40 in Chemical Engineering, 30 in Oil and Gas Engineering, and 30 in Geology and Geophysical Engineering.