UFAZ-ın altı məzunu dünyanın müxtəlif nüfuzlu universitetlərində doktoranturaya qəbul olub
Bu il, Azərbaycan-Fransa Universitetinin (UFAZ) altı məzunu müxtəlif nüfuzlu universitetlərdə doktorantura proqramlarına qəbul olunaraq, universitetin akademik olan sadiqliyini bir daha vurğulayıb.
Yer elmləri üzrə magistratura proqramının məzunu Fazil Hüseynov Norveçdə Energetika Texnologiyaları İnstitutuna (IFE) qəbul olunub və burada Neft yataqları, izləyici və axın Texnologiyaları üzrə ixtisaslaşaraq enerji sektorunda qabaqcıl tədqiqatlara töhfə verəcək.
Fiziki kimya və kimya mühəndisliyi üzrə magistratura proqramının məzunları Fəridə Səlimova və Məhəmməd Fərzani Fransanın Strasburq Universitetinə qəbul olunublar. Fəridə Analitik Kimya üzrə doktorantura təhsili alacaq, Məhəmməd isə Qeyri-üzvi Kimya üzrə ixtisaslaşacaq.
Kompüter elmləri üzrə bakalavr proqramının məzunu Kamran İsmayılzadə Fransada INSA Rouen Universitetinə qəbul olunub və burada Kompüter elmləri üzrə doktorantura təhsili alacaq.
Data elmi və süni intellekt üzrə magistratura proqramının məzunu Oqtay Rəsulzadə isə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) Kompüter elmləri üzrə doktorantura proqramına qəbul olunub.
Həmçinin, Yer elmləri üzrə magistratura proqramının məzunu Nicat Əsgərli Türkiyədə İstanbul Nişantaşı Universitetində Biznesin idarəedilməsi üzrə doktorantura təhsili alacaq.

This year, six alumni from the French-Azerbaijani University (UFAZ) have secured PhD positions at prestigious universities across Europe, highlighting the institution’s commitment to academic excellence and global opportunities for its graduates.
Fazil Huseynov, a Master's alum in Geosciences, has been admitted to the Institute for Energy Technology (IFE) in Norway, where he will specialize in Reservoir, Tracer, and Flow Technologies, contributing to cutting-edge research in the energy sector.
Master's alumni in Physical Chemistry and Chemical Engineering, Farida Salimova and Mahammad Farzani, have joined the University of Strasbourg in France. Farida will pursue a doctorate in Analytical Chemistry, reflecting her dedication to advancing research in chemical sciences, while Mahammad will focus on Inorganic Chemistry.
Kamran Ismayilzade, a Bachelor's alum in Computer Science, has been admitted to INSA Rouen in France, where he will undertake PhD studies in Computer Science.
Ogtay Rasulzade, a Master's alumnus in Data Science and Artificial Intelligence, has enrolled in the PhD program in Computer Science at Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
Finally, Nijat Asgarli, a Master's alum in Geosciences, will pursue a PhD in Business Administration at Istanbul Nişantaşı University in Türkiye.