1 gün, 10 saat əvvəl
SOCAR-ın 2026-cı il üzrə Gənc İstedadlar Proqramının qaliblərinin siyahısı açıqlanıb. Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) üç tələbəsi - “Kimya mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan Ayşən Niftəliyeva, “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisasında oxuyan İnci Rzayeva və Nəzrin Mehdiyeva proqramın qalibləri arasında yer alıblar.
Proqramın hədəfi neft və qaz sektorunda təcrübə qazanmaq istəyən istedadlı gəncləri üzə çıxararaq onlara biliklərini təkmilləşdirmək imkanı təqdim etməkdir. Proqram həm Azərbaycan, həm də xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr, o cümlədən yeni məzun olmuş gənclərin peşəkar inkişafı və əmək bazarına inteqrasiyasını təmin etmək məqsədilə hazırlanıb.
Proqramda iştirak edən gənclər gələcəyin enerji mütəxəssisləri sırasına qoşulmaq şansı qazanırlar. İştirakçılar real iş mühitində təcrübə əldə edir, peşəkar mentorlardan dərs alır və müxtəlif layihələrdə iştirak edirlər.
İştirakçılar şəxsi və peşəkar inkişafları üçün zəruri olan təlimlərə qatılmaq, zəngin elektron öyrənmə platformalarından faydalanmaq və müxtəlifliyin təmin olunduğu inklüziv korporativ mühitdə çalışmaq imkanı qazanırlar.
Proqram müddətində iştirakçılara aylıq ödəniş təqdim olunacaq və təcrübə göstəricilərinə əsasən, SOCAR-da işə qəbul şansı yaradılacaq.

The list of winners for SOCAR’s Young Talents Program 2026 has been announced. Three students from the French-Azerbaijani University (UFAZ) have been selected as program participants: Ayshan Niftaliyeva, studying Chemical Engineering; Inji Rzayeva, and Nazrin Mehdiyeva, both studying Geology, Geosciences and Georesources.
The program aims to identify talented young people interested in gaining experience in the oil and gas sector and provide them with opportunities to develop their skills. It is designed for students studying in Azerbaijan and abroad, including recent graduates, to support their professional growth and facilitate their integration into the job market.
Participants in the program have the chance to become the future energy specialists. They gain practical experience in a real work environment, learn from professional mentors, and take part in various projects.
Additionally, participants can attend trainings for personal and professional development, use rich e-learning platforms, and work in an inclusive corporate environment that values diversity.
During the program, participants receive a monthly stipend and may have the opportunity to be recruited by SOCAR based on their performance.