"Times New Roman" komandası Aİ-nin "Yaşıl Gələcək" müsabiqəsinin qalibi olub!
2025-ci il yanvarın 31-də Bakıda dördüncü Avropa Gənclər Müsabiqəsi keçirilib. Avropa İttifaqının maliyyələşdirdiyi "Planetimiz üçün" kampaniyasının tərkib hissəsi olan "Yaşıl Gələcək" yarışması bərpaolunan enerji və ekoloji həllər sahəsində innovativ yanaşmaların təşviqini hədəfləyib.
Müsabiqə Azərbaycanın müxtəlif bölgələrindən olan orta məktəb şagirdləri və universitet tələbələrini bir araya gətirib. İstedadlı gənclər innovativ biznes həlləri üzərində işləmək, biznes yönümlü düşüncə tərzini inkişaf etdirmək və komanda işini təşkil etmək imkanı qazanıblar.
512 iştirakçıdan ibarət 128 komandanın yarışdığı müsabiqənin final mərhələsində dörd komanda mübarizə aparıb. Nəticədə "Times New Roman" komandası birincilik qazanıb. "Green Innovators" ikinci, "Sustainable Synergy" üçüncü, "Voyage" komandası isə dördüncü yeri tutub. "Times New Roman" komandası – Samir Cümşüdzadə, Emin Xəlifəyev, Səyyarə Həsənova və Turan Əhmədov – A.P. Moller-Maersk şirkətinin biznes strategiyası üzərində işləyərək liderliyi əldə ediblər. Sonda Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Peter Mixalko finalçılara sertifikat və müxtəlif hədiyyələr təqdim edib.

On January 31, 2025, the fourth European Youth Competition was held in Baku. The ‘Green Future’ contest, part of the EU-funded ‘For Our Planet’ campaign, aimed to promote innovative approaches in renewable energy and environmental solutions.
The competition brought together high school students and university participants from various regions of Azerbaijan. Talented youth were given the opportunity to work on innovative business solutions, develop a business-oriented mindset, and engage in team collaboration.
In the final phase of the competition, which featured 128 teams with a total of 512 participants, four teams competed for the top positions. As a result, the ‘Times New Roman’ team claimed first place, while ‘Green Innovators’ secured second, ‘Sustainable Synergy’ took third, and the ‘Voyage’ team finished in fourth. The ‘Times New Roman’ team, consisting of Samir Jumshudzade, Emin Khalifayev, Seyyara Hasanova and Turan Ahmadov, earned their leadership position by working on the business strategy of A.P. Moller – Maersk.
At the closing ceremony, Peter Michalko, Head of the EU Delegation to Azerbaijan, presented certificates and various prizes to the finalists.
On behalf of UFAZ, we congratulate the winning team and wish them continued success in their creative endeavors!