5 gün, 12 saat əvvəl
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan iki tələbəsi “Azercell Telekom” MMC-nin elan etdiyi nüfuzlu “Tələbə Təqaüdü Proqramı 2026”nın qalibi adını qazanıb.
Ölkənin rəqəmsal transformasiya və telekommunikasiya sahəsində aparıcı şirkətlərindən biri olan "Azercell" tərəfindən həyata keçirilən bu proqrama cari ildə 1460-dan çox müraciət daxil olub. Üç mərhələli seçim prosesindən uğurla keçən cəmi 15 tələbə qaliblər sırasına daxil ola bilib. Seçilmiş 15 nəfər arasında UFAZ-ın tələbələri olan Asiman İsmayılova və Elnur Haqverdiyev də yer alıb.
Proqramın əsas məqsədi yüksək akademik nəticələri olan istedadlı gənclərin peşəkar inkişafına dəstək vermək və ölkədə texnoloji sahədə kadr potensialını gücləndirməkdir.
Proqram çərçivəsində tələbələr aşağıdakı imkanları əldə ediblər:
• Təhsil müddətinin sonunadək aylıq təqaüd dəstəyi;
• Telekommunikasiya və müasir texnologiyalar sahəsində praktik biliklərin artırılması;
• Şirkət daxilində karyera imkanları və peşəkar təcrübə proqramları ilə yaxından tanışlıq.
UFAZ tələbələrini bu münasibətlə təbrik edir, proqram müddətində həyata keçirəcəkləri fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq!

5 days, 11 hours ago
Two Computer Science students from the French-Azerbaijani University (UFAZ) have been named winners of the prestigious Student Scholarship Program 2026 announced by Azercell Telecom LLC.
In total, more than 1,460 applications were submitted this year for the program implemented by Azercell, one of the country's leading companies in the field of digital transformation and telecommunications. Only 15 students who successfully passed the three-stage selection process were able to join the list of winners. Among the 15 selected, UFAZ students Asiman Ismayilova and Elnur Haqverdiyev were also included.
The main goal of the program is to support the professional development of talented youth with high academic results and to strengthen the human resource potential in the technological field in the country.
Within the framework of the program, the students have gained the following opportunities:
• Monthly scholarship support until the end of their education period;
• Enhancement of practical knowledge in the field of telecommunications and modern technologies;
• Familiarization with career opportunities and professional internship programs within the company.
We congratulate the UFAZ students on this occasion and wish them success in the activities they will carry out during the program!