UFAZ və ADNSU tələbələri PAŞA Hakatonun qalibi olub
Qürurla bildirmək istəyirik ki, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti və onun nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan-Fransız Universitetinin tələbələri 29-30 sentyabr və 1 oktyabr tarixlərində keçirilmiş, 48 saat davam edən “PASHA Hackathon 3.0” müsabiqəsinin bütün mükafatlarını qazanıblar.
Belə ki, UFAZ və ADNSU tələbə və məzunlarından ibarət “Arbitrage” komandası - Emin Xəlifəyev, Kənan Qurbanov, Cavid Məmmədli (UFAZ), Aslan Məmmədrzayev, Murad Ocaqverdiyev (ADNSU) və İlya Kadikov (GUBKİN Universiteti) yarışda 1-ci yerin qalibi olaraq 6000 AZN pul mükafatı əldə ediblər.
Hakatonda 2-ci yerin qalibi ADNSU tələbələrinin “Spark” komandası - Əli Həsənli, Seymur Şıxəlızadə, Zaman Kazımov, İlham Süleymanov və Arzuman Abbasov – olublar.
UFAZ tələbələrinin üzvü olduğu “Codage” komandası - Elgün Həsənov, Fətulla Bəşirov, Orxan Qəhrəmanov, Samir Cümşüdzadə (UFAZ), Kəvsər Hüseynova (BANM) və Murad Salahlı (ADA Universiteti) – isə yarışmada 3-cü yeri tutublar. Spark və Codage komandaları müvafiq olaraq 4000 AZN və 2000 AZN pul mükafatı qazanıblar.
PAŞA Hakatonunun məqsədi tələbələri, biznes və marketinq mütəxəssislərini, dizaynerləri və koderləri mövcud iş prosesindəki problemləri həll etməyə və Umico Market tərəfindən həyata keçirilən yeni ideyalar yaratmağa təşviq etmək olub.
Daha bir qürurverici məqam isə yarışın final mərhələsində iştirak edən 20 komandadan 7-nin ADNSU və UFAZ tələbələrindən ibarət olması olub.

UFAZ and ADNSU students won the PASHA Hackathon
We are delighted to announce that students of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and the French-Azerbaijani University (UFAZ), won all the top prizes in the 48-hour “PASHA Hackathon 3.0” competition held on September 29-30 and October 1.
The "Arbitrage" team of UFAZ and ASOIU students and graduates — Emin Khalifayev, Kanan Gurbanov, Javid Mammadli (UFAZ), Aslan Mammadrzayev, Murad Ocajverdiyev (ASOIU), and Ilya Kadikov (GUBKIN University), secured the first prize, earning a cash prize of 6000 AZN.
The second place in the hackathon was claimed by the "Spark" team of ASOIU, consisting of Ali Hasanli, Seymur Shikhalizade, Zaman Kazimov, Ilham Suleymanov, and Arzuman Abbasov.
The "Codage" team of UFAZ students Elgun Hasanov, Fatulla Bashirov, Orkhan Gahramanov, Samir Jumshudzade (UFAZ), Kavsar Huseynova (BANM), and Murad Salahli (ADA University) won the 3rd place. Spark and Codage teams were rewarded with 4000 and 2000 AZN respectively.
The PASHA Hackathon aimed to encourage students, business and marketing professionals, designers, and coders to solve problems in existing workflows and generate innovative ideas implemented by Umico Market.
To proudly note, 7 of the 20 teams competing in the final stage of the competition consisted of ASOIU and UFAZ students.