UFAZ 10-cu İllik Xəzər Texniki Konfransı və Sərgisində
21-23 Noyabr tarixlərində Bakıda baş tutan 10-cu İllik Xəzər Texniki Konfransı və Sərgisində Azərbaycan-Fransız Universiteti də iştirak edib. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektoru Vazeh Əskərov sərginin açılışında iştirak edib. Konfrans çərçivəsində dünya sənaye liderləri enerji sektorunda fikir mübadiləsi aparmaq, unikal problem və imkanları nəzərdən keçirmək üçün bir araya gəliblər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan-Fransız Universiteti sərgidə iştirak edən yeganə ali təhsil müəssisəsi oldu. UFAZ-ın İcraçı Direktoru əvəzi Lətifə Nəsibova 2-ci Strateji Sessiyanın panel müzakirəsində çıxış edərək, neft və qaz sektorunun akademik aspektləri ilə bağlı biliklərini bölüşüb. Konfrans regionun önəmli kəşfiyyat və hasilat təmsilçilərini bir araya gətirərək, sənayedə baş verən ən son innovasiyalar, qabaqcıl innovasiyalar və rəqəmsal yeniliklər barəsində faydalı müzakirələr üçün şərait yaratdı.

2 years, 8 months ago
French-Azerbaijani University participated at the 10th SPE Annual Caspian Technical Conference in Baku (21-23 November 2023). The rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University, Vazeh Asgarov, participated in the opening of the exhibition. Industry luminaries and thought leaders convened to explore the dynamic landscape of the sector's digital future within the conference.
It is noteworthy that the only higher education institution participating in the exhibition was the French-Azerbaijani University. Latifa Nasibova, Acting Executive Director of UFAZ was among the distinguished speakers of the Strategic Panel Session 2 and shared her expertise on the academic facets of the oil and gas sector, contributing valuable insights to the discourse. The conference served as a nexus for major E&P players from across the region, fostering discussions on the latest industry developments, cutting-edge technologies, and digital advancements.