3 gün, 14 saat əvvəl
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kimya mühəndisliyi” proqramı üzrə müəllimi və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) ilə Strasburq Universiteti (Unistra) arasında həyata keçirilən “Cotutelle” doktorantura proqramının doktorantı Leyla Əliyeva Fransanın Strasburq Universitetində doktorluq dissertasiyasını uğurla müdafiə edərək fəlsəfə doktoru (PhD) elmi dərəcəsinə layiq görülüb.
Leyla Əliyeva “Hidroksiapatit nanohissəciklərinin sintezi və mikrofluidik proseslər vasitəsilə hidroksiapatitlə gücləndirilmiş polimer mikroliflərin hazırlanması” mövzusunda dissertasiya işini Strasburq Universitetinin Şarl Sadron İnstitutunda müdafiə edib. Elmi tədqiqat Ülviyyə Həsənova, Christophe Serra və Delphine Chan-Seng-in elmi rəhbərliyi altında həyata keçirilib. Dissertasiya çərçivəsində əldə olunan nəticələr sümük toxuması mühəndisliyi, regenerativ tibb və biomaterialların hazırlanması istiqamətində perspektivli elmi yanaşmalar təqdim edir.
Dr. Leyla Əliyevanı bu mühüm nailiyyət münasibətilə təbrik edir, ona gələcək elmi və peşəkar fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayırıq.

3 days, 13 hours ago
Leyla Aliyeva, a faculty member of the Chemical Engineering programme at the French-Azerbaijani University (UFAZ) and a doctoral researcher in the Cotutelle PhD programme jointly conducted by the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and the University of Strasbourg (Unistra), has successfully defended her doctoral dissertation at the University of Strasbourg and has been awarded the degree of Doctor of Philosophy (PhD).
She defended her dissertation, entitled “From the synthesis of hydroxyapatite nanoparticles to the preparation of hydroxyapatite-reinforced polymer microfibers by microfluidic processes,” at the Charles Sadron Institute of the University of Strasbourg. The research was conducted under the supervision of Ulviyya Hasanova, Christophe Serra, and Delphine Chan-Seng. The findings of the dissertation offer promising scientific approaches in the fields of bone tissue engineering, regenerative medicine, and the development of advanced biomaterials.
We congratulate Dr. Leyla Aliyeva on this significant achievement and wish her continued success in her academic and professional career.