UFAZ-ın 10 illik yubileyi çərçivəsində “UFAZ Fest” konserti keçirilib
İyunun 6-da Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) Musiqi Klubunun təşkilatçılığı ilə universitetin 10 illik yubileyinə həsr olunmuş “UFAZ Fest” tədbiri keçirilib.
Bakı Musiqi Akademiyasının nəzdində fəaliyyət göstərən Opera Studiyasında təşkil olunan tədbir UFAZ-ın yubiley proqramı çərçivəsində reallaşdırılıb. Festivalın əsas məqsədi tələbələrin yaradıcılıq potensialını nümayiş etdirmək, universitet ictimaiyyətini bir araya gətirmək və gənclər arasında mədəni mühitin inkişafına töhfə vermək olub.
600-dən çox iştirakçının qatıldığı tədbirdə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) və UFAZ-ın rəhbərliyi, müəllim və inzibati heyəti, tələbələr, məzunlar, eləcə də digər qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbirin əsas hissəsini UFAZ Musiqi Klubu və Psixologiya Klubunun hazırladığı “This Music May Contain Hope” adlı konsert proqramı təşkil edib. Tələbələr tərəfindən ərsəyə gətirilən layihə müasir dünyanın sürətli ritmi və müxtəlif çağırışları fonunda ümid, özünüifadə, emosional rifah və daxili güc mövzularını musiqi və incəsənət vasitəsilə tamaşaçılara çatdırıb. Musiqi, səhnə performansı və vizual incəsənəti bir araya gətirən konsert dörd fəsildən ilhamlanan hissələrdən ibarət olub. Tədbirdə müxtəlif musiqi nömrələri, canlı ifalar, bədii səhnələr və vizual təqdimatlar nümayiş olunub.
“UFAZ Fest” universitet tələbələrinin təşəbbüskarlığını, komanda işini və yaradıcılıq bacarıqlarını nümayiş etdirməklə yanaşı, tələbə klublarının universitet həyatına verdiyi töhfəni də ön plana çıxarıb.
Qeyd edək ki, UFAZ fəaliyyətinin 10 illiyini müxtəlif elmi, mədəni və sosial tədbirlərlə qeyd edir. “UFAZ Fest” də bu yubiley proqramının ən maraqlı tədbirlərindən biri kimi yadda qalıb və iştirakçılar tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanıb.

UFAZ FEST Held as Part of UFAZ’s 10th Anniversary Celebrations
On June 6, UFAZ FEST, dedicated to the 10th anniversary of the French-Azerbaijani University (UFAZ), was held under the organization of the UFAZ Music Club.
The event took place at the Opera Studio of the Baku Music Academy as part of UFAZ’s anniversary program. The festival aimed to showcase students’ creative potential, bring together the university community, and contribute to the development of a vibrant cultural environment among young people.
More than 600 participants attended the event, including the management of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and UFAZ, academic and administrative staff, students, alumni, as well as other guests.
The main highlight of the event was the concert program entitled “This Music May Contain Hope”, prepared by the UFAZ Music Club and Psychology Club. Developed by students, the project conveyed themes of hope, self-expression, emotional well-being, and inner strength through music and art in the context of the fast pace and challenges of the modern world. Bringing together music, stage performance, and visual arts, the concert consisted of sections inspired by the four seasons. The program featured various musical performances, live acts, theatrical scenes, and visual presentations.
In addition to demonstrating students’ initiative, teamwork, and creativity, UFAZ FEST also highlighted the contribution of student clubs to university life.
It should be noted that UFAZ is celebrating its 10th anniversary through a series of scientific, cultural, and social events. UFAZ FEST became one of the most remarkable events of the anniversary program and was met with great appreciation by the audience.