UFAZ-da pedaqoji heyətlə görüş keçirildi
UFAZ-da yeni semestrdən əvvəl pedaqoji heyətlə görüş keçirildi. Tədbir fikirlərin bölüşülməsi, keçmiş nailiyyətlərə nəzər yetirilməsi və qarşıdan gələn tədris ilinə müsbət abu-hava ilə başlamaq üçün dəyərli bir platforma təmin etdi.
UFAZ-ın İcraçı Direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Lətifə Nəsibova iştirakçıları salamladı və hamıya uğurlu bir tədris ili arzuladı. Daha sonra departament nümayəndələri ötən ilin ən yaddaqalan məsələləri və layihələri barəsində məlumat verdilər.
UFAZ-ın insan resursları üzrə mütəxəssisi Günel Eynullayeva kadr məsələləri ilə bağlı məlumat verərək bildirdi ki, 2024-cü ilin yanvar ayından etibarən UFAZ-a 17 yeni əməkdaş qoşulub. O, həmçinin UFAZ-ın cari tədris ili ərzində 77 yeni əcnəbi professoru qəbul edəcəyini vurğuladı.
Tədris departamentinin müdir müavini Səmra Şiriyeva ötən il ərzində 138 tələbənin yerli və beynəlxalq şirkətlərdə təcrübə keçdiyini, 22 magistr tələbəsinin Fransada təcrübə proqramını tamamladığını və 40 tələbənin Strasburq yay məktəbində iştirak etdiyini bildirdi.
Ardınca çıxış edən Tədqiqat işləri üzrə mütəxəssis Mina Bağırova il ərzində baş tutan tədqiqat işləri, seminarlar, Kotutelle proqramı, sahə təcrübələri və gələcək tədqiqat planları barəsində danışdı.
Strateji Tərəfdaşlıq və İnkişaf Departamentinin rəhbəri Nəzrin Şirinova 2023/2024-cü tədris ili ərzində həyata keçirilən Heydər Əliyev 100 Hakatonu, Techcell Hakatonu, “Xəzər hövzəsi keçid dövründə” beynəlxalq konfransı, “Qızların mühəndisliyə təşviqi” STEM layihəsi, Batareyaların təkrar emalını nəzərdə tutan layihə və digər görülən işlər haqqında məlumatı iştirakçıların nəzərinə çatdırdı.
UFAZ Karyera Mərkəzinin Koordinatoru Qənirə Nəsibova il ərzində 500-dən çox tələbənin müxtəlif təlim proqramlarından sertifikat aldığını, 2500-dən çox tələbənin karyera tədbirlərində iştirak etdiyini və ötən tədris ilində iki karyera yarmarkasının keçirildiyini bildirdi.
Ardınca, UFAZ Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzinin koordinatoru Lamiyə Məmmədova da öz növbəsində IGNITE İnkubasiya Proqramı, Moodrik Talks və Pitch ‘N Bite kimi uğurlu layihələr haqqında məlumat verdi.
Tədbir gələcək planların müzakirəsi ilə başa çatdı və iştirakçılar çay fasiləsi zamanı şəbəkələşmə fürsəti qazanaraq yeni tədris ili barəsində fikir mübadiləsi apardılar.

10 months, 1 week ago
UFAZ held a kick off meeting aimed at fostering a sense of community among the teaching staff before the semester's start. The event provided a valuable platform for sharing ideas, reflecting on past achievements, and setting a positive tone for the year ahead.
UFAZ Acting Executive Director, Latifa Nasibova, opened the meeting with well-wishes for a successful academic year, followed by department representatives who shared key updates.
HR Specialist Gunel Eynullayeva provided insights into staffing developments, announcing that 17 new employees had joined UFAZ since January 2024. She also highlighted that UFAZ will host 77 invited professors across 90 missions throughout the upcoming year.
Samra Shiriyeva, Deputy Head of the Education Department, reported that 138 students secured internships at both local and international companies, 22 master’s students completed internships in France, and 40 students participated in the Strasbourg Summer School during the 2023/2024 academic year.
Research Administrative Coordinator Mina Baghirova reviewed the year’s research initiatives, including seminars, the Cotutelle PhD program, field trips, and future research plans.
Nazrin Shirinova, Head of the Strategic Partnership and Development Department, outlined notable projects such as the Heydar Aliyev 100 Hackathon, Techcell Hackathon, the international conference “Caspian Basin in Transition,” the “Empowering Girls in Engineering” STEM Project, the Battery Recycling Program and others —all implemented during the 2023/2024 academic year.
UFAZ Career Center Coordinator, Ganira Nasibova, shared that over 500 students received certificates from various training programs, more than 2,500 students participated in career events, and two career fairs were held in the previous academic year.
Lamiya Mammadova, Coordinator of the UFAZ Entrepreneurship and Innovation Center, presented the center's successful programs, including the IGNITE Incubation Program, Moodrik Talks, and Pitch ‘N Bite.
The meeting concluded with discussions about future plans, followed by a coffee break and networking session, providing the staff with the opportunity to connect and exchange ideas.