UFAZ-da məzunların görüşü keçirildi
İyun ayının 28-də Azərbaycan-Fransız Universitetində (UFAZ) məzunların görüşü keçirildi. Tədbir UFAZ məzunları arasında əlaqələri möhkəmləndirmək baxımından olduqca önəmli bir hadisə oldu.
UFAZ-ın İcraçı direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Lətifə Nəsibova məzunların uğurlu fəaliyyətinin universitet üçün əhəmiyyətini vurğuladı. UFAZ-ın Baş katibi Yelizaveta Bidanova məzunların universitet fəaliyyətlərinə davamlı olaraq qatılmasının önəmini diqqətə çatdırdı.
Sonra UFAZ Karyera Mərkəzinin koordinatoru Qənirə Nəsibova UFAZ Məzunlar Şəbəkəsinin məzunları birləşdirmək, onların peşəkar inkişafı asanlaşdırmaq və universitetin strateji məqsədlərini dəstəkləmək baxımından böyük rol oynadığını bildirdi.
Tədbirin qeyri-rəsmi hissəsi kitabxana hissəsində baş tutdu. Burada “binqo” oyunu keçirildi və qaliblər mükafatlandırıldı. Ardınca, iştirakçılarla xatirə şəkli çəkdirildi.
Görüş nahar və şəbəkələşmə sessiyası ilə yekunlaşdı. Tədbir məzunların bir-birləri ilə təcrübələrini bölüşməsi, yeni əlaqələr qurması və peşəkar fəaliyyətlərini genişləndirməsi baxımından müstəsna rol oynadı.

UFAZ hosted an alumni gathering
On June 28, 2024, French-Azerbaijan University (UFAZ) successfully hosted its 1st Alumni Gathering. The event marked a significant milestone in fostering connections among UFAZ alumni and strengthening their relationship with the institution.
Latifa Nasibova, UFAZ Acting Executive Director, highlighted the importance of alumni engagement and the university's commitment to maintaining a strong, supportive community. Elizaveta Bydanova, UFAZ Secretary General emphased the achievements of UFAZ graduates and the value of their continued involvement in university activities.
Then, Ganira Nasibova, UFAZ Career Center, highlighted Ufaz Alumni Networ’s (UAN) mission to connect alumni, facilitate professional development, and support the university's strategic goals.
The non-official part of the gathering, held in the cafeteria and library area, featured engaging activities such as a bingo game with three exciting prizes for the winners, fostering a lively and interactive atmosphere. Attendees also took part in a commemorative photo.
The evening concluded with a dinner and networking session, providing alumni with the opportunity to reconnect with former groupmates, share their professional experiences, and build new connections.