UFAZ-da magistratura üzrə Açıq Qapı Günü keçirilib
Aprelin 17-də Azərbaycan-Fransız Universitetində (UFAZ) magistratura ixtisasları üzrə Açıq Qapı tədbiri keçirilib. Potensial tələbə və valideynlərin universitet rəhbərliyi və akademik heyətlə bir araya gəldiyi görüşdə UFAZ-ın tədris imkanları barəsində ətraflı məlumat verilib.
Tədbir UFAZ-ın icraçı direktoru, dos. Vazeh Əskərov və baş katib Martin Qodonun açılış nitqləri ilə başlayıb. Universitet haqqında təqdimat zamanı buradakı təhsilin üstünlükləri, ixtisaslar, qəbul qaydaları və qeydiyyat prosesi haqqında detallı məlumat çatdırılıb.
Daha sonra UFAZ-ın “Su ehtiyatlarının idarəedilməsi” üzrə magistratura ixtisasında təhsil alan Flora Ağalarova və “Fiziki kimya və kimya mühəndisliyi” ixtisasının tələbəsi Kamran Heydərov buradakı təhsil təcrübələrini auditoriya ilə bölüşüblər.
Tədbirin növbəti hissəsi sual-cavab sessiyasına həsr olunub. Tədris şöbəsinin müdiri Səmra Şiriyeva namizədlərdən gələn sualları cavablandırıb.

670767661_18436779763142597_4143243257891239409_n open day 12
On April 17, an Open Door Day for Master's programs was held at the French Azerbaijani University (UFAZ). During the meeting, where potential students and parents gathered with the university management and academic staff, detailed information was provided regarding the educational opportunities at UFAZ.
The event began with opening speeches by the Executive Director of UFAZ, Assoc. Prof. Vazeh Asgarov, and Secretary General Martin Godon. During the presentation about the university, detailed information was delivered concerning the advantages of education here, the majors, admission rules, and the registration process.
Following that, Flora Aghalarova, a student in the Master's program in Water Resources and Management, and Kamran Heydarov, a student in Physical Chemistry and Chemical Engineering, shared their educational experiences with the audience.
The next part of the event was dedicated to a Q&A session. The UFAZ administration answered the questions from the candidates.