UFAZ nümayəndələri Quba və Qusar məktəblərində infosessiyalar keçiriblər
Fransız-Azərbaycan Universitetinin (UFAZ) nümayəndələri Quba və Qusar bölgələrinə səfər ediblər. Səfər zamanı 9, 10 və 11-ci sinif şagirdlərinə UFAZ-ın fəaliyyəti, təklif etdiyi ixtisaslar, eləcə də təhsilin təmin etdiyi üstünlüklər barədə ətraflı məlumat təqdim edilib.
Görüşlər Quba şəhəri Azad Məmmədov adına 2 nömrəli təbiət fənləri təmayüllü məktəb-liseydə, Quba rayonu Birinci Nügədi kənd Zəki Kərimov adına 1 nömrəli tam orta məktəbdə, Quba rayonu Alekseyevka kənd Rəhman Məmmədov adına tam orta məktəbdə, Qusar şəhəri Elxan Güləliyev adına 2 nömrəli tam orta məktəbdə və Qusar şəhəri Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli tam orta məktəbdə keçirilib.
Təqdimatlar zamanı UFAZ-ın təhsil modelinin üstünlükləri, beynəlxalq diplom əldə etmək imkanları və gələcək karyera perspektivləri vurğulanıb. Şagirdlər UFAZ haqqında maraqlı məlumatlar öyrənib, sonda keçirilən sual-cavab sessiyasında onları maraqlandıran mövzularla bağlı suallar veriblər.
Bu görüşlər şagirdlərin ali təhsil seçimlərinə dəstək olmaq və onlara müasir təhsil imkanlarını tanıtmaq məqsədilə təşkil olunub.

UFAZ representatives held info sessions in schools of Quba and Qusar
Representatives of the French-Azerbaijani University (UFAZ) visited the Quba and Qusar regions. During the visit, 9th, 10th, and 11th-grade students were provided with detailed information about UFAZ’s activities, the offered programs, and the advantages provided by its educational system.
Meetings were held at several schools, including the Azad Mammadov No. 2 Natural Sciences-Oriented Lyceum in Quba, the Zaki Karimov No. 1 General Education School in Birinci Nugadi village, the Rahman Mammadov General Education School in Alexeyevka village, the Elkhan Gulaliyev No. 2 General Education School in Qusar, and the Tofiq Ismayilov No. 6 General Education School in Qusar.
The presentations highlighted the advantages of UFAZ’s educational model, opportunities to earn an international diploma, and future career prospects. Students gained valuable insights about UFAZ and participated in a Q&A session, where they asked questions on topics of interest.
These meetings were organized to support students in their higher education choices and introduce them to modern educational opportunities.