2 həftə, 3 gün əvvəl
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) “Kimya mühəndisliyi" ixtisası üzrə tələbəsi Aliyə Kurmayeva Humayın “Xəyaldan gerçəyə” (Yaz 2026) təqaüd müsabiqəsinin qalibləri sırasında yer alıb.
Azərbaycanda və xaricdə bakalavriat, magistratura və doktorantura təhsili alan və ya almaq istəyən gənclər üçün təşkil olunan müsabiqəyə ümumilikdə 74 ərizə təqdim edilib. Texniki qiymətləndirmə mərhələsini uğurla keçən namizədlər arasından müsahibə nəticələrinə əsasən, 12 nəfər qalib seçilib.
Müsabiqənin ilkin mərhələsində 4 qalibin müəyyənləşdirilməsi nəzərdə tutulsa da, namizədlərin yüksək nəticələri və Himayəçilik Şurasının qərarı ilə qaliblərin sayı 12-yə çatdırılıb. Qaliblərin hər birinə 2 500 AZN məbləğində təqaüd təqdim olunub.
Aliyə Kurmayevanı bu uğuru münasibətilə təbrik edir, ona təhsilində və gələcək akademik fəaliyyətində yeni nailiyyətlər arzulayırıq.

UFAZ Student Becomes a Winner of Humay’s “From Dream to Reality” Scholarship Competition
Aliya Kurmayeva, a Chemical Engineering student at the French-Azerbaijani University (UFAZ), has been announced as one of the winners of Humay’s “From Dream to Reality” (Spring 2026) Scholarship Competition.
A total of 74 applications were submitted to the competition, which was organized for young people studying or planning to pursue bachelor's, master's, or PhD degrees in Azerbaijan and abroad. Following the technical evaluation stage, 12 candidates were selected as winners based on the results of the interview stage.
Although the competition initially envisaged selecting four winners, the number was increased to 12 by the Board of Trustees in recognition of the candidates’ outstanding performance and the availability of additional funding. Each winner received a scholarship of AZN 2,500.
We congratulate Aliya Kurmayeva on this achievement and wish her continued success in her studies and future academic endeavors.