UFAZ-ın tələbələri “AI Academy”nin Süni İntellekt Mühəndisliyi Proqramına qəbul olunublar
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) tələbələri süni intellekt sahəsində ixtisaslaşmaq istəyənlər üçün nəzərdə tutulmuş “AI Academy” Süni İntellekt Mühəndisliyi Proqramına qəbul ediliblər. Bu tədris modeli riyazi əsaslar və mühəndislik yanaşmalarını sistemli şəkildə birləşdirərək iştirakçılara müasir texnologiyalar sahəsində dərin biliklər vəd edir.
UFAZ-ın “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan Nərminə Rzayeva, Teymur Ələsgərov, Pərvin Salahov, Kənan Kərimli, Nadir Əskərov, Elşən Şükürov, Murad Atluxanov, Fərhad Budaqov, Məhəmməd Cavadzadə, Emiliya Abdulhəlimova və “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisasında oxuyan Mikayıl Həsənov rəqabətli qəbul prosesində uğur qazanıblar.
Proqramın strukturuna əsasən, ilk 4-5 ay ərzində iştirakçılar “Süni intellektdə riyaziyyat” modulu üzrə intensiv dərslər keçəcək və hər ayın sonunda biliklərini imtahanlarla sınaqdan keçirəcəklər. Daha sonra isə 6 aylıq “Süni intellekt mühəndisliyi” mərhələsi başlayacaq. Praktik qrup layihələri və müvafiq imtahanlarla zəngin olan bu uzunmüddətli kursun sonunda tələbələrə xüsusi sertifikatlar təqdim olunacaq.
Proqram müddətində bütün UFAZ tələbələrinə uğurlar arzulayır, peşə biliklərini möhkəmləndirməklərini diləyirik.

UFAZ Students Admitted to the AI Academy's AI Engineering Program
Students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) have achieved significant success by being admitted to the “AI Academy” AI Engineering Program, designed specifically for those seeking to specialize in the field of AI. This educational model combines mathematical foundations with engineering approaches to provide participants with in depth knowledge of modern technologies.
UFAZ Computer Science students Narmina Rzayeva, Teymur Alasgarov, Parvin Salahov, Kanan Karimli, Nadir Asgarov, Elshan Shukurov, Murad Atlukhanov, Farhad Budagov, Mahammad Javadzada, Emilia Abdulhalimova, and Geology, Geosciences and Georesources student Mikayil Hasanov have emerged successful in a highly competitive selection process.
According to the program's structure, participants will undergo intensive “Math for AI” modules during the first 4-5 months, with monthly examinations to assess their progress. This will be followed by a 6-month “AI Engineering” phase. This long-term course, enriched with practical group projects and rigorous exams, will conclude with the awarding of special certificates to the successful students.
We wish all UFAZ students the best of luck throughout the program and hope they continue to strengthen their professional expertise.