UFAZ-ın tələbələri “İnnovasiya və Süni İntellekt” üzrə Təqaüd Proqramının qalibləri sırasında yer alıblar
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) dörd tələbəsi Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu və “Bakcell”in birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən “İnnovasiya və Süni İntellekt” üzrə Təqaüd Proqramının ilk qalibləri sırasında yer alıb.
Proqram ölkədə innovasiya ekosisteminin inkişafına, gənclərin texnologiya sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılmasına, eləcə də rəqabətqabiliyyətli insan kapitalının formalaşdırılmasına töhfə verməyi hədəfləyir. Təqaüd proqramına ümumilikdə 1851 müraciət daxil olub və iştirakçılar bir neçə seçim mərhələsindən keçərək öz bilik və potensiallarını nümayiş etdiriblər. İlkin mərhələdə seçim prosesini uğurla tamamlayan 25 gənc təqaüd qazanıb.
Qaliblər arasında UFAZ-ın “Neft və qaz mühəndisliyi” ixtisasının tələbəsi Tayfun Kazımov, “Kompüter elmləri” ixtisasının tələbələri Fidan Allahverdiyeva, Vəliəddin Əliyev və Rəvan Əlipaşayev də var.
Təqaüd proqramı çərçivəsində iştirakçılar süni intellekt, data analitikası, proqramlaşdırma, proqram təminatı və UI/UX dizaynı istiqamətlərində praktik bilik və bacarıqlar əldə edəcək, real layihələr üzərində çalışaraq gələcəyin peşələri üzrə dəyərli təcrübə qazanacaqlar.
UFAZ tələbələrini bu uğur münasibətilə təbrik edir, onlara proqram çərçivəsində yeni nailiyyətlər arzulayırıq.

UFAZ Students Among the Winners of the Innovation and Artificial Intelligence Scholarship Program
Four students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) have been selected among the first winners of the Innovation and Artificial Intelligence Scholarship Program, implemented through the joint partnership of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and Bakcell.
The program aims to contribute to the development of the country's innovation ecosystem, enhance young people's knowledge and skills in technology, and support the formation of a competitive human capital base. A total of 1851 applications were submitted to the scholarship program, and participants demonstrated their knowledge and potential throughout several selection stages. In the initial phase, 25 young people successfully completed the selection process and were awarded the scholarship.
Among the winners are Tayfun Kazimov, a student of UFAZ’s Petroleum Engineering C Reservoir Geology program, and Fidan Allahverdiyeva, Valiyaddin Aliyev and Ravan Alipashayev, students of the Computer Science program.
Within the framework of the scholarship program, participants will gain practical knowledge and skills in artificial intelligence, data analytics, programming, software development, and UI/UX design. They will also work on real-life projects and acquire valuable experience in the professions of the future.
We congratulate the UFAZ students on this achievement and wish them new accomplishments throughout the program.