UFAZ Tələbələri “Kiber Yay Məktəbi 2025” Beynəlxalq Yay Düşərgəsində İştirak Ediblər
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) təşkilatçılığı ilə 21-26 iyul tarixlərində keçirilən “Kiber Yay Məktəbi 2025” beynəlxalq yay düşərgəsində UFAZ-ın tələbələri – Adilə Cəfərova, Famil Gulmammadov və Fidan Allahverdiyeva fəal iştirak ediblər.
Artıq üçüncü dəfə baş tutan bu düşərgə kibertəhlükəsizlik sahəsinə maraq göstərən yeniyetmə və gənclər üçün unikal təcrübə mühitidir. Altı gün ərzində iştirakçılar kibertəhlükəsizlik üzrə yerli və xarici mütəxəssislərdən təlimlər alıb, həmçinin master-klaslar və ekspertlərlə görüşlərdə iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, düşərgənin məqsədi kibertəhlükəsizlik sahəsində istedadlı gənclərin üzə çıxarılması, onların ixtisaslaşmasına dəstək verilməsi, eləcə də ölkə daxilində və beynəlxalq səviyyədə dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf etdirilməsidir.

UFAZ Students Participated in the International Cyber Summer School – 2025 Camp
Three students from UFAZ – Adila Jafarova, Famil Gulmammadov, and Fidan Allahverdiyeva –actively participated in the Cyber Summer School – 2025, held from July 21 to 26, and organised by the Azerbaijan Cybersecurity Organisations Association (AKTA).
In its third edition, the camp offered a unique opportunity for youth interested in cybersecurity to enhance their skills and knowledge. Throughout six days, participants attended professional training sessions led by local and international experts, joined masterclasses, and took part in expert meetups.
The primary objective of the initiative is to identify talented young individuals in the field of cybersecurity, support their professional development, and foster strong cooperation and camaraderie among participants both domestically and internationally.