11 ay, 3 həftə əvvəl
Azərbaycan-Fransız Universitetinin tələbələri “France Excellence 2025-2026” proqramının təqaüdləri əsasında magistratura təhsillərini Fransanın qabaqcıl universitetlərində alacaqlar.
Elmir Şəmşiyev təhsilini UFAZ-ın əsas tərəfdaşlarından biri, dünyanın qabaqcıl elmi-tədqiqat mərkəzlərindən olan Strasburq Universitetinin “Enerji keçidi üzrə yer elmləri” ixtisasında davam etdirəcək. Səbinə Babayeva əsasən sənaye sahələrinə yönəlmiş mühəndislik məktəbi olan “IFP School”da “Neft-qaz mühəndisliyi və layihələrin inkişafı” ixtisasında təhsil alacaq. Elgün Həsənov isə təhsil fəaliyyətinə ölkənin əsas mühəndislik və texniki tədqiqat müəssislərindən olan Paris Politexnik İnstitutunun “Data və süni intellekt” ixtisası üzrə davam edəcək.
UFAZ tələbələrinə akademik fəaliyyətlərinin növbəti mərhələsində uğurlar arzulayır, sahə üzrə yeni biliklər əldə edərək həqiqi peşəkarlara çevrilmələrini diləyirik!

UFAZ Students to Pursue Their Studies in France Through the “France Excellence” Program
Students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) will continue their master’s studies at leading French universities thanks to scholarships awarded through the “France Excellence 2025-2026” program.
Elmir Shamshiyev will pursue his studies in the field of Geosciences for Energy System Transition at the University of Strasbourg (UNISTRA) - one of UFAZ’s main partners and among the world’s leading research centers. Sabina Babayeva will study Petroleum Engineering and Project Development at IFP School, an engineering institution primarily focused on the industrial sector. Elgun Hasanov will continue his academic journey at the Institut Polytechnique de Paris, one of France’s top engineering and technical research institutions, specializing in Data and Artificial Intelligence.
We wish our UFAZ students great success as they take the next step in their academic careers and hope they become true professionals equipped with cutting-edge knowledge in their fields!