2 həftə, 5 gün əvvəl
İyulun 29-da Azərbaycan-Fransız Universiteti (UFAZ) Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) ilə birlikdə Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) təşkil etdiyi ali təhsil müəssisələrinin sərgisində iştirak edib.
Sərginin açılış mərasimində DİM-in aparat rəhbəri Vəfadar Misirov qəbul kampaniyası və ixtisas seçimi prosesi barəsində məlumat verib. O, ixtisas seçimi ərəfəsində abituriyentlərin ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə birbaşa ünsiyyət qurmasının əhəmiyyətini vurğulayıb. Daha sonra sərgi ilə tanışlıq həyata keçirilib.
Sərgi çərçivəsində UFAZ nümayəndələri potensial tələbələrə və onların valideynlərinə universitetin təqdim etdiyi təhsil imkanları barəsində ətraflı məlumat veriblər. Ziyarətçilər UFAZ-a qəbul qaydaları, ikili diplom proqramı, tədris prosesi, müasir maddi-texniki baza, ödənişsiz təhsil imkanları və universitetin digər üstünlükləri ilə tanış olublar. Eyni zamanda, onların universitetlə bağlı sualları ətraflı cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, sərgidə 40-a yaxın dövlət və özəl ali təhsil müəssisəsi, eləcə də təhsil platformaları təmsil olunur. İyulun 31-dək davam edəcək sərginin məqsədi abituriyentləri ali təhsil imkanları ilə yaxından tanış etmək və onların ixtisas seçimi prosesinə dəstək göstərməkdir.

UFAZ Takes Part in the Higher Education Fair Organized by the State Examination Center
On July 29, the French-Azerbaijani University (UFAZ), together with Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), took part in the Higher Education Fair organized by the State Examination Center (SEC).
The opening ceremony featured remarks by Vafadar Misirov, Chief of Staff of the SEC, who provided information about the university admission campaign and the major selection process. He emphasized the importance of direct communication between prospective students and representatives of higher education institutions during the period of major selection. The participants then toured the exhibition.
Throughout the fair, UFAZ representatives provided prospective students and their parents with detailed information about the educational opportunities offered by the university. Visitors learned about UFAZ's admission process, dual-degree programme, academic curriculum, modern facilities, tuition-free education opportunities, and other advantages of studying at the university. They also had the opportunity to ask questions and receive comprehensive answers from the university representatives.
Nearly 40 public and private higher education institutions, as well as educational platforms, are taking part in the fair. Running until July 31, the event aims to familiarize prospective students with higher education opportunities and support them in making informed decisions about their field of study.