Unistra professoru ADNSU-da olub
Sentyabrın 14-də Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) Kimya mühəndisliyi master proqramı üzrə koordinatoru və tədqiqat üzrə eksperti, Unistra professoru Christophe Serra Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) olub.
Professor Serra doktorant namizədlərə və universitetin müəllimlərinə “Uğurlu doktorluq dissertasiyasını necə hazırlamaq olar” mövzusunda seminar keçib.
Seminarda iştirakçılara tədqiqatın aparılması və doktorluq dissertasiyasının yazılması prosesini effektivliyini artırmaq üçün tədqiqat metodologiyası, vaxtın idarə olunması və planlaşdırılması, resurslardan istifadə, tezis strukturunun təşkili və s. kimi bir sıra mövzular haqqında məlumat verilib. Sonda iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Christophe Serra ADNSU-nun rektor əvəzi, dosent Vazeh Əskərovla görüşüb. Görüşdə UFAZ-ın Tədris departamentinin müdiri Lətifə Nəsibova, baş katib Elizaveta Bydanova iştirak ediblər. Qonağı universitetdə salamladıqdan sonra dosent Vazeh Əskərov ADNSU-nun elmi-tədqiqat müəssisəsi kimi böyük nailiyyətlər hədəflədiyini bildirib və bu istiqamətdə görülməsi nəzərdə tutulan işlərdən danışıb.
Elmi araşdırmalar və elmi istiqamətlərin müzakirə olunduğu görüşdə həm də elmi-tədqiqat işlərinin səmərəliliyi və effektivliyi üzrə görüləbiləcək mümkün fəaliyyət istiqamətləri müzakirə olunub.

Unistra Professor visited ASOIU
On September 14, Coordinator of Chemical Engineering Master Program and Research Expert of French-Azerbaijani University (UFAZ), Unistra Professor Christophe Serra visited Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
Professor Serra delivered a seminar on "How to prepare a successful PhD thesis" to the PhD candidates, teachers of ASOIU.
The seminar covered a range of topics such as research methodology, time management and planning, effective resource utilization, thesis structure and organization, etc. to help students understand the process of conducting research and writing a doctoral dissertation effectively. At the end, questions of the participants were answered.
Christophe Serra attended the meeting with Associate Professor Vazeh Asgarov, Acting Rector of ASOIU. The meeting was attended by Latifa Nasibova, Head of the Education Department of UFAZ, and Elizaveta Bydanova, Secretary General of UFAZ. Welcoming the guest Associate Professor Vazeh Asgarov highlighted that ASOIU is aiming for great achievements as a scientific-research institution and talked about prospect activities in this direction.
During the meeting scientific research, scientific directions, as well as the possible directions on the efficiency and effectiveness of scientific research were discussed.