“Dayanıqlı Şəhər Həlləri” hakatonuna qeydiyyat elan olunur!
“Dayanıqlı Şəhər Həlləri” hakatonu İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Startup və TTO şöbəsi tərəfindən birgə təşkil olunur.
Hakaton müddətində iştirakçılar 2 gün ərzində fərqli istiqamətlərdə olan mentorlardan dəstək alacaq və layihələrini prototip və ya MVP mərhələsinə gətirmək imkanı qazanacaqlar.
Bu hakatonda ADNSU və UFAZ tələbələrindən ibarət komandalardan ən aktual çağırışları həll edərək qabaqcıl süni intellekt və maşın öyrənmə tətbiqləri ilə ideyaların real həllərə çevrilməsi gözlənilir.
İştirakçılar:
- Mentor dəstəyi ilə ideyalarını prototip və ya MVP mərhələsinə gətirəcəklər;
- “Pitch Day” zamanı layihələrini münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər;
- 2 500 AZN, 1 500 AZN və 1 000 AZN dəyərində mükafatlar uğrunda yarışacaqlar.
Formanı doldurarkən aşağıdakı məqamlar nəzərə alınmalıdır:
- Hər bir komanda üzvü fərdi şəkildə qeydiyyatdan keçməlidir;
- Komanda adını bütün üzvlər eyni formada qeyd etməlidir;
- Layihənin kateqoriyası düzgün seçilməlidir;
- Formanı doldurarkən hakaton qaydalarının qəbul edildiyi və məlumatların təşkilatçılar tərəfindən istifadəsinə razılıq verildiyi təsdiqlənməlidir.

Registration for the Sustainable City Solutions Hackathon is Now Open!
The Sustainable City Solutions Hackathon is jointly organized by the Innovation and Digital Development Agency (IDDA) and the Startup and TTO department of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
During the 2-day hackathon, participants will receive support from mentors in various fields and gain the opportunity to bring their projects to the prototype or MVP stage.
In this hackathon, teams consisting of ASOIU and UFAZ students are expected to solve the most pressing challenges and transform their ideas into real-world solutions using advanced artificial intelligence and machine learning applications.
Participants will:
• Bring their ideas to the prototype or MVP stage with mentor support;
• Present their projects to a jury during Pitch Day;
• Compete for prizes worth 2 500 AZN, 1 500 AZN, and 1 000 AZN.
The following points must be considered when filling out the form:
• Each team member must register individually;
• All members must enter the team name in the exact same format;
• The project category must be selected correctly;
• While filling out the form, it must be confirmed that the hackathon rules are accepted and consent is given for the organizers to use the provided information.