11 ay, 4 həftə əvvəl
Sentyabrın 6-da UFAZ-da yeni qəbul olunmuş tələbələr (L0) üçün Orinetasiya Günü təşkil edildi. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektor əvəzi Vazeh Əskərov yeni qəbul olunmuş tələbələri salamladı və onları gözləyən dörd illik uzun akademik səyahətdə uğurlar arzuladı. O, tələbələri qarşıdakı imkanlardan maksimum faydalanmağa səslədi. Ardınca, UFAZ-ın icraçı direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən Lətifə Nəsibova tələbələrə uğurlar arzulayaraq, onların gələcəkdə böyük nailiyyətlər qazanacaqlarına inamını ifadə etdi.
Daha sonra UFAZ-ın proqram koordinatorlarının iştirak etdiyi video təqdim olundu və tələbələrə universitetdəki akademik şərait, təhsil imkanları haqqında məlumat verildi. Tədris Departamentinin müdir müavini Səmra Şiriyeva isə departamentin strukturu və tələbələrə akademik səyahətləri boyu göstəriləcək dəstək haqqında ətraflı təqdimatla çıxış etdi.
Ardınca, UFAZ-ın İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə meneceri Xülya Sabirli Strateji Tərəfdaşlıq və İnkişaf Departamentinin gördüyü işlər, layihələr haqqında danışdı və departamentin tələbələr üçün əməkdaşlıqlar və gələcək imkanların yaradılmasındakı rolunu vurğuladı. Eyni zamanda, tələbələr Karyera Mərkəzi və Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış oldular. Bu mərkəzlər tələbələrin peşəkar inkişafına töhfə verir və innovasiyalar sahəsində resurslarla təmin edir.
Rəsmi təqdimatlardan sonra sual-cavab sessiyası keçirildi və tələbələrə UFAZ rəhbərliyi ilə birbaşa əlaqə qurmaq, suallarını vermək, tələbə həyatı ilə bağlı məqamları dəqiqləşdirmək imkanı yaradıldı.
Ardınca, UFAZ Tələbə Şurasının sədri Çingiz Xankişiyev tələbə klubları və fəaliyyətləri haqqında qısa məlumat verdi və yeni tələbələri universitetin aktiv tələbə həyatında iştiraka səslədi. Həmçinin, tələbələr maraqlandıqları tələbə klublarına üzv olmaq imkanı əldə etdilər. Tədbirdə təmsil olunan klublar arasında Ekoklub, Psixologiya Klubu, Kimya Mühəndisliyi Klubu, Musiqi Klubu, Bərpa Olunan Enerji Klubu, Gimnastika Klubu, Danışıq Klubu və Voleybol Klubu yer aldı.
Tədbir UFAZ Musiqi Klubunun üzvlərinin təqdim etdiyi möhtəşəm musiqi çıxışı ilə davam etdirildi. Tələbələrin şəbəkələşməsi və UFAZ icmasında yeni əlaqələr qurması üçün təşkil edilən çay fasiləsi ilə tədbir başa çatdı.

UFAZ held an Orientation Day for its newly admitted students
On September 6, UFAZ held an Orientation Day for its newly admitted (L0) students, marking the start of an exciting academic journey. The event kicked off with a warm welcome from Vazeh Asgarov, Acting Rector of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), who encouraged students to make the most of the opportunities ahead. Following him, Latifa Nasibova, Acting Executive Director of UFAZ, extended her best wishes and expressed her confidence in the students’ success.
A video presentation featuring UFAZ’s program coordinators was then showcased, providing an overview of the academic and extracurricular opportunities at the university. Samra Shiriyeva, Deputy Head of the Education Department, followed with an informative session about the department’s structure and its key role in supporting students throughout their academic journey.
Khulya Sabirli, PR Manager of UFAZ, took the stage next to share information about the Strategic Partnership and Development Department's initiatives, emphasizing its role in fostering collaborations and future opportunities for students. In addition, students were introduced to the activities of the Career Center and the Entrepreneurship and Innovation Center, highlighting resources available for professional development and innovation.
After the formal presentations, a lively Question and Answer session allowed students to engage directly with UFAZ’s administration, addressing any concerns and clarifying aspects of student life.
Chingiz Khankishiyev, Head of the UFAZ Student Council, provided an overview of student clubs and activities, encouraging new students to get involved in the vibrant campus community. Students then had the opportunity to explore various club corners and sign up for the ones that interested them. Among the clubs represented were the Eco Club, Psychology Club, Chemical Engineering Club, Music Club, Renewable Energy Club, Gym Club, UFAZ Talks, and Volleyball Club.
The event continued with an impressive musical performance by members of the UFAZ Music Club, adding a lively touch to the day. A coffee break followed, allowing students to network and start building connections within the UFAZ community.