UFAZ-ın tələbələri “Turan Drilling”in təqaüd və təcrübə proqramını qazanıblar
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) tələbələri “Turan Drilling & Engineering” şirkətinin 2026-2027-ci tədris ili üçün elan etdiyi təqaüd və təcrübə proqramında uğur qazanıblar.
Proqram çərçivəsində UFAZ tələbələri həm təqaüd, həm də yay və qısamüddətli təcrübə imkanları əldə ediblər. Proqramın əsas məqsədi gənc mühəndis və İKT mütəxəssislərinin peşəkar inkişafına dəstək olmaq, onların sənaye təcrübəsi qazanmasına şərait yaratmaqdır.
Proqram çərçivəsində “Kompüter elmləri” ixtisasında təhsil alan Nəzrin Əliyeva, Fidan Allahverdiyeva, Səmra Abdullayeva, “Neft və qaz mühəndisliyi”ndə oxuyan Amin Paşazadə, Mədinə Məmmədli, Fəhmin Süleymanov, İlayda Parabaşova və Nuru Qasımov bu uğura nail olublar.
Bütün tələbələri təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində və təcrübə müddətində uğurlar arzu edirik!

UFAZ Students Receive Scholarships and Internship Opportunities from Turan Drilling
Students of the French-Azerbaijani University (UFAZ) have successfully qualified for the scholarship and internship program announced by Turan Drilling & Engineering for the 2026/2027 academic year.
Within the framework of the program, UFAZ students received both scholarship opportunities and summer and part-time internships. The main goal of the program is to support the professional development of young engineers and IT specialists and provide them with industry experience.
As part of the program, Nazrin Aliyeva, Fidan Allahverdiyeva, and Samra Abdullayeva from the Computer Science program, along with Amin Pashazade, Madina Mammadli, Fahmin Suleymanov, Ilayda Parabashova, and Nuru Gasimov from Petroleum Engineering & Reservoir Geology, achieved this success.
We congratulate all the students and wish them success in their future activities and their internship period!