UFAZ-da süni intellekt və maşın öyrənməsi üzrə hakaton keçiriləcək!
Noyabrın 29-30-da Azərbaycan-Fransız Universitetində (UFAZ) İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA), Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Startup və TTO şöbəsi və UFAZ-ın birgə təşkilatçılığı ilə "Qabaqcıl süni intellekt və maşın öyrənmə tətbiqləri" hakatonu keçiriləcək.
Hakaton müddətində iştirakçılar 2 gün ərzində fərqli istiqamətlərdə olan mentordan dəstək alacaq və layihələrini prototip və ya MVP mərhələsinə gətirmək imkanı qazanacaqlar.
Bu hakatonda ADNSU və UFAZ tələbələrindən formalaşan komandalardan ən aktual çağırışları həll edərək, qabaqcıl süni intellekt və maşın öyrənmə tətbiqləri ilə ideyaların real həllərə çevrilməsi gözlənilir.

UFAZ Will Hold a Hackathon on AI and Machine Learning!
On November 29-30, the French-Azerbaijani University (UFAZ) will host the “Advanced Artificial Intelligence and Machine Learning Applications” Hackathon, organized jointly by the Innovation and Digital Development Agency (IRIA), the Startup and TTO Department of ASOIU, and UFAZ.
During the hackathon, participants will work for two days and receive support from mentors in different fields, helping them turn their ideas into a prototype or MVP.
Teams formed from ADNSU and UFAZ students are expected to solve real challenges and turn innovative ideas into practical solutions using advanced AI and machine learning applications.